سلامت استخوان

اگر در پاشنه‌ پای خود احساس درد می‌کنید با دکتر میر پا همراه شوید

بسیاری از مراجعین دکتر میرپا می پرسند که درد پاشنه پاها نشانه‌ی چیست؟ با توجه به فراوانی این سوال، در این مقاله پیشنهاد می کنیم علل این درد و بهترین راه حل برای درمان آن را بررسی کنیم. درد مچ پا یکی از آزاردهنده ترین دردهاست که اگر به موقع درمان نشود درمان آن سخت می شود. بنابراین در ابتدای این درد می توان با دارو و تزریق ساده آن را درمان کرد اما ممکن است به طور کامل درمان صورت نگیرد. زمان را دنبال کنید که این درمان ساده منجر به جراحی می شود. بنابراین با توجه به اهمیت این درد باید در اولین قدم و بدون اتلاف وقت به متخصص ارتوپدی مراجعه کرد.

علائم درد پاشنه چیست؟ و برای بهبود آن چه می توان کرد؟

درد پا یک مشکل رایج است و معمولاً در پایین ساق یا درست در پشت جایی است که تاندون آشیل به استخوان پاشنه می‌چسبد. گاهی اوقات می تواند روی ساق پا تأثیر بگذارد.
به درد کف پا، فاسیای کف پا گفته می شود. شایع ترین علت کمردرد فشار آشیل است. درد می تواند داخل یا خارج پا و ساق را تحت تاثیر قرار دهد.

در بیشتر موارد، درد ناشی از آسیب نیست. معمولا در ابتدا خفیف است اما شدید و گاهی ناتوان کننده می شود. به همین دلیل لازم است در اسرع وقت با متخصص ارتوپد برای جلوگیری از شیوع آن مشورت شود. به طور خلاصه، علل آن می تواند شامل آرتریت، عفونت، مشکلات خودایمنی، آسیب یا مشکلات عصبی باشد.
درد پاشنه معمولاً ناشی از آسیبی مانند رگ به رگ شدن یا افتادن نیست، بلکه در اثر فشار و ضربه مداوم به پاشنه پا ایجاد می شود.

درد پاشنه ی پاها نشانه چیست؟-میرپا

علل درد پاشنه پا عبارتند از:

  • تورم یا التهاب پلانتار فاسیا
    فاسیای پلانتار یک رباط قوسی قوی است که از استخوان ترقوه (پالکانئوس) تا انگشت پا کشیده شده است. این نوع درد اغلب به دلیل ساختار پا ایجاد می شود، به عنوان مثال اگر قوس های پا به خصوص بالا یا پایین باشد، این درد قابل مشاهده است. وقتی ناحیه کف پا بیش از حد کشیده می شود، رشته های بافت قرمز آن ملتهب می شوند. معمولاً در جایی که به استخوان پاشنه متصل می شود، رخ می دهد، اما گاهی اوقات قسمت میانی پا را تحت تأثیر قرار می دهد. درد به ویژه در زیر پا پس از استراحت طولانی احساس می شود. اگر تاندون آشیل سفت باشد، گرفتگی عضلات پا نیز ممکن است رخ دهد.
    برای جلوگیری از تشدید بیماری باید در اسرع وقت تحت نظر متخصص ارتوپد باشید.
  • بورسیت پاشنه پا:
    التهاب ممکن است در بورسا (کیسه فیبری پر از مایع) پشت مچ پا باشد. این می تواند ناشی از ضربه پاشنه یا فشار پا باشد. درد ممکن است در داخل مچ پا یا پشت مچ پا احساس شود. گاهی اوقات تاندون آشیل ممکن است متورم شود. درد معمولا در طول روز بدتر می شود. برای درمان این مشکل باید با ارتوپد مشورت کنید. به شما پیشنهاد می‌کنم برای پیگیری روند درمانی خود به یکی از بهترین کلینیک‌های ارتوپدی مانند دکتر میر پا مراجعه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا