سلامت استخوان

جدیدترین روش درمان تورم در پاها در کلینیک تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

وقتی در مورد ورم پا صحبت می کنیم، این سوال برای ما پیش میاید که بهترین دکتر برای ورم پا در کلینیک تخصصی فوق تخصصی ارتوپدی دکتر میر چه کسی است و آیا ورم پا فقط در اثر ضربه مشاهده می شود؟

وقتی در مورد ورم پا صحبت می کنیم، به زبان ساده یعنی یک مایع اضافه در اندام تحتانی ما ما جمع شده است و به صورت ورم خود را نشان می دهد.

در این بخش می خواهم ورم پا را به دو بخش دسته بندی کنم.

در یکسری از مواقع هر دو تا از اندامهای تحتانی دچار ورم می شوند و در یکسری از مواقع فقط یکی از اندام‌های تحتانی دچار ورم می شوند.

این دو دسته کاملاً با هم متفاوت می باشند؛ وقتی که هردوتا اندام تحتانی ما ما دچار ورم می شوند، علل سیستمیک، سرفصل و صورت مسئله ی ما می‌شوند.

و بعد از این دو بیماری با احتمال کمتر، اختلال در عروق انتهای شکمی است. یعنی آنجایی که عروق می‌خواهند بین دو پا تقسیم شوند. وریدها و شریان ها در پایین شکم به دو بخش تقسیم می شوند؛ برخی در پای راست و برخی در پای چپ می روند. اگر جای تقسیم ایراد پیدا کند، با ورم کردن هر دو پا خودش را نشان می دهد.

بهترین دکتر برای ورم پا -کلینیک میر

به غیر از این دلایل اصلی، چندین علل کم رنگ وجود دارد که باعث ورم هر دو پا می شود. اما وقتی در مورد ورم یکی از پاها صحبت می کنیم، باید به مسائلی که در داخل همان اندام وجود دارد پرداخته شود. در این مبحث هم چندین دسته بندی وجود دارد؛ این ورم درون مفاصل و در نواحی خود لولاها مثل زانو و مچ پا وجود دارد یا وقتی یک ورم منتشر در کل پا وجود دارد یعنی از نوک پا تا بالای پا دچار ورم می شود که این دو با هم تفاوت های زیادی دارند. وقتی که این ورم روی خود مفاصل است، این ورم حتماً سرمنشاء مسائل استخوانی و مفصلی دارد که سردسته آن‌ها آرتروز است. آرتروز، یک بیماری تخریب کننده است که باعث می شود در ناحیه مفاصل تورم ایجاد شود. اما وقتی در مورد یک ورم منتشر در اندام صحبت می کنیم، سر منشا و علل آن از مسائل استخوانی خارج می شود.

باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده است که آن شریان و وریدی که درون آن اندام وجود دارد، درست کار نمی‌کند. مخصوصاً وریدها؛ وقتی ورید ها درست کار نمی کنند، یعنی این خون و مایع را نمی توانند به سمت بالا بکشند. این خون و مایع در اندام باقی میماند و و خودش را به صورت ورم نشان می دهد. اینکه یک ورید نارسا است و یک ورید توانایی حمل این مایع را ندارد، می تواند علل مختلفی داشته باشد. از مهم ترین علل آن اختلال ساختاری عروق پا است.

یکی از معروف‌ترین آن‌ها واریس است. به طور مثال پاهای من دچار واریس شده است؛ یعنی عروق پا درست کار نمی‌کند. به غیر از این مورد که خود ساختار پا دچار مشکل است، علل دیگری وجود دارد که باعث می شود آب در آن اندام، زیاد جمع شود. دسته دوم این مجموعه، بیماری‌هایی می‌شوند که جنس غشا عروق ایراد پیدا کرده‌است که مواد و مایع ها بیرون ریخته می‌شوند و در داخل آن بافت جمع می‌شوند و نفوذ پذیری آن عروق دچار تغییراتی می‌شود. از دسته این بیماری ها که عروق پا دچار ایراداتی می شود و این مواد یا مایع به داخل آن اندام نفوذ پیدا می کند، می توان به بیماری دیابت اشاره کرد. در دیابت تغییرات شیمیایی رخ می‌دهد که باعث می شود عروق کوچک ما دچار ایراداتی شود و بافت دارای جنسی می‌شود که باعث جمع‌شدن مایع زیادی در آن می‌شود.

از علل دیگر جمع شدن مایع در نسج ما، اتفاقات همان ناحیه است. به طور مثال عفونت در آن ناحیه و یا دچار سلولیت یا عفونت در پوست آن ناحیه شویم و یا اگر عفونت های عمقی در آن اندام رخ دهد باعث جمع شدن مایع در آن ناحیه می شود. همانطور که توضیح داده شد علل زیادی باعث ورم پا می شود که برای بررسی دقیق آن‌ها به شما پیشنهاد می کنم به کلینیک ارتوپدی دکتر میر مراجعه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا