بررسی

میکروسوئیچ لباسشویی ال جی _ هرمس پارت

همه از ماشین لباسشویی استفاده کرده و زندگی بدون آن را بسیار سخت و حتی غیرممکن می‌دانیم. این دستگاه کار را برای شما راحت ساخته است. دیگری نیازی نیست زمان زیادی را صرف شستن لباس‌ها با دست کرده و انرژی بسیاری را برای این کار بگذارید. برندهای ایرانی و خارجی زیادی هستند که در تولید ماشین‌های لباسشویی نقش دارند. یکی از محبوب‌ترین این برندها ال جی است. تمام لوازم الکتریکی این برند با کیفیت بسیار بالای قطعات ساخته شده و در بازار عرضه می‌شوند. این قضیه در مورد ماشین لباسشویی ال جی نیز صادق است.

در کنار تمام این نقاط مثبت، استفاده از ماشین لباسشویی با خرابی قطعات و دردسرهای تعمیر همراه است. قطعات زیادی در لباسشویی شما مورد استفاده قرار گرفته‌اند که خرابی هریک می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. یکی از این قطعات مهم میکروسوئیچ لباسشویی می‌باشد. اگر با کار این قطعه آشنایی نداشته و نمی‌دانید خرابی آن چه نشانه‌هایی را به دنبال خواهد داشت با ما همراه شوید. ما در این مقاله در مورد میکروسوئیچ لباسشویی ال جی توضیحاتی داده و روش‌های تعمیر و عیب یابی آن را شرح می‌دهیم.

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

میکروسوئیچ قطعه‌ای است که در بسیاری از صنایع برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه جریان برق در مدارهای الکتریکی را وصل و قطع خواهد کرد. ما در کل دو نوع میکروسوئیچ خانگی و صنعتی داریم که از نظر کار باهم تفاوتی ندارند. اما برای نوع صنعتی آن استانداردهای بیشتری در نظر گرفته شده است. زمانی که میکروسوئیچ می‌خواهد فعال شود به کمترین میزان فشار نیاز دارد. میکروسوئیچ ها اغلب قیمت بسیاری بالایی نداشته و طول عمر آن‌ها زیاد است. گاهی میکروسوئیچ لباسشویی ال جی تا چیزی حدود ده میلیون چرخه برای شما کار خواهد کرد.

در کل می‌توان گفت میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی نوعی کلید برای حفاظت و ایمنی است که در راه مدار الکتریکی قرار داده می‌شود. این قطعه بسیار مورد اطمینان بوده و از حساسیت نسبتاً بالایی برخوردار است. به همین دلیل برای جلوگیری از بسته شدن درها در صورت بودن چیزی میان آن، از میکروسوئیچ استفاده می‌شود. در ماشین لباسشویی این قطعه وظیفه قفل کردن درب را بر عهده دارد. در زمان خرابی قفل یا میکروسوئیچ شما قادر به روشن کردن دستگاه خود نخواهید بود. برای تعمیر و بررسی میکروسوئیچ لباسشویی ال جی می‌توانید با نمایندگی‌های این برند در تماس باشید.

میکروسوئیچ لباسشویی ال جی چه استفاده‌ای دارد؟

با وارد شدن یک فشار کوچک میکروسوئیچ لباسشویی ال جی فعال خواهد شد. این فشار موجب بسته شدن کامل درب دستگاه می‌شود. به دنبال آن تمامی کنتاکت‌های الکتریکی جابه جا شده و ماشین لباسشویی کار شستن لباس‌ها را شروع خواهد کرد. میکروسوئیچ کنترل می‌کند قبل از اینکه درب ماشین خوب بسته نشده باشد دستگاه کار خود را شروع نکند. مدار الکتریکی ماشین لباسشویی طوری طراحی شده است که قبل از ورود به تایمر و سایر بخش‌ها، از میکروسوئیچ بگذرد.

اگر نمی‌دانید میکروسوئیچ لباسشویی ال جی کجای دستگاه قرار دارد نگاهی به درب آن بیندازید. این قطعه در اغلب مدل‌ها در قسمت پشتی درب ماشین و در کنار لاستیک‌های درب قرار داده می‌شود. با فعال شدن میکروسوئیچ مدار الکتریکی به فازهای بعدی خود رفته و ماشین کار خود را شروع خواهد کرد. برای تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی می‌توانید از متخصصین حاضر در نمایندگی‌های معتبر در شهر خود کمک بخواهید.

ارور خرابی میکروسوئیچ لباسشویی ال جی

همیشه نشان داده شدن یک کد خطا روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی برای شما نگران‌کننده است. این خطا یعنی باید به دنبال ایرادی در کار دستگاه خود باشید. می‌توانید با کمی تحقیق بفهمید مشکل مربوط به کدام بخش است. برخی کدهای خطا مربوط به خراب شدن میکروسوئیچ لباسشویی ال جی می‌شوند. این کد خطا در مدل‌های متفاوت از ماشین‌های لباسشویی ال جی متفاوت است. اما اغلب می‌توان ارور de را مربوط به میکروسوئیچ دستگاه دانست. در چنین شرایطی می‌توانید این قطعه را باز کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. اگر خودتان تخصصی در رفع ایرادهای قطعات الکتریکی ندارید حتماً برای تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی ال جی با نمایندگی در تماس باشید.

بررسی میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی

اگر خودتان اطلاعات کافی دارید می‌توانید این قطعه را عوض کنید. برای این کار با کمی فشار دستگیره را به سمت خود بکشید. باید درب ماشین از لاستیک‌های دور آن جدا شود. با کمک یک پیچ‌گوشتی فنر بیرونی دور درب را بکشید تا آزاد شود. بعد از خارج شدن فنر، لاس نیک را از درب ماشین جدا نمایید. حالا می‌توانید به راحتی میکروسوئیچ لباسشویی ال جی را ببینید. برای بیرون آوردن میکروسوئیچ باید پیچ‌های آن را باز کنید. اگر نیاز به کمک بود حتماً با نمایندگی تماس بگیرید.

برای تست میکروسوئیچ باید چه کار کنیم

اگر می‌خواهید مطمئن شوید ایراد به وجود آمده مربوط به میکروسوئیچ لباسشویی شماست یا نه مراحل زیر را دنبال کنید.

اول سیم‌های میکروسوئیچ را باز کرده و با کمک لامپ آن را امتحان کنید. در صورت روشن شدن لامپ یعنی این قطعه سالم بوده و نیاز به تعویض ندارد. همچنین می‌توانید برای بررسی سالم یا خراب بودن آن از اهم‌متر کمک بگیرید. اگر ایرادی در این قطعه وجود داشت برای تعویض میکروسوئیچ لباسشویی ال جی با کارشناسان حاضر در نمایندگی‌های ال جی در تماس باشید.

روش عوض کردن میکروسوئیچ لباسشویی ال جی

برای عوض کردن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خود دستگاه را از برق جدا کنید. شیر آبی که به ماشین لباسشویی متصل است را نیز ببندید. در مرحله بعد لازم است پنل بالایی ماشین لباسشویی خود را جدا کنید. می‌توانید برای این کار از پیچ گوشتی استفاده کرده یا اگر بدون پیچ بود با چاقو پنل را جدا نمایید. بعد از جدا کردن پنل باید ماشین را به سمت خود متمایل کنید تا بتوانید میکروسوئیچ را ببینید. درب ماشین را باز کرده و سوئیچ قفل کننده را جدا کنید. حالا میکروسوئیچ جدید را جای قبلی گذاشته و پیچ‌های آن را خوب ببندید. در نهایت دوباره پنل را در جای قبلی خود قرار داده و پیچ‌های آن را سفت کنید. مطمئن شوید پنل در جای خود محکم شده است.

پس از اتمام این مراحل می‌توانید برق دستگاه را وصل کرده و یک بار ماشین لباسشویی خود را تست کنید. اگر برای تعویض میکروسوئیچ لباسشویی ال جی نیاز به کمک داشتید حتماً با نمایندگی‌ها در تماس باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا