گیاهان دارویی

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای پوست، مو و ابرو

روغن بنفشه پایه زیتون به روغنی می‌گویند که از ترکیب گل‌های بنفشه و روغن‌زیتون به دست می‌آید.

تبلیغات

روغن بنفشه می‌تواند به رفع تعدادی از مشکلات پوستی کمک کند، چون روی پوست بسیار ملایم و ظریف عمل می‌کند و درنتیجه یک ماده‌ی عالی برای تسکین پوست‌های مشکل‌دار است. خواص این روغن برای رفع مشکلات مختلفی از میگرن گرفته تا موخوره مفید است.

روغن بنفشه پایه زیتون

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که چرا از روغن ‌پایه استفاده می‌شود. جوابش ساده است، چون خود بنفشه از خودش روغن ندارد؛ بنابراین حتماً باید از یک روغن به‌عنوان روغن‌ پایه استفاده کنیم. از میان این دو روغن، روغن کنجد طبع گرم و تر دارد و روغن ‌زیتون طبع گرم و خشک. همین عامل باعث می‌شود که هر یک وقتی با بنفشه ترکیب شوند خواص متفاوتی از خودشان نشان بدهند. طبع بنفشه هم سرد و تر است؛ بنابراین طبع روغن بنفشه‌ای که با روغن‌زیتون تهیه‌شده باشد معتدل است و کمی رو به خنکی می‌رود (ترکیب یک‌چیز گرم و خشک با یک ‌چیز سرد و تر معتدل می‌شود) و طبع روغن بنفشه‌ای که با روغن کنجد تهیه‌ شده است از نظر گرمی و سردی معتدل و از نظر رطوبت و خشکی بسیار تر است، به همین خاطر اثر خواب‌آور دارد.

گل بنفشهتمام خواص روغن بنفشه پایه زیتون

نکته: روغن بنفشه پایه زیتون خواصی متفاوت از روغن بنفشه پایه کنجد دارد.

خواص روغن بنفشه پایه زیتون

خواص روغن بنفشه برای ابرو

روغن بنفشه می تواند باعث تقویت و افزایش رشد ابرو شود. اگر ابروهای کم پشتی دارید می توانید با روغن بنفشه آنها را پرپشت کرده و تقویت کنید.

تبلیغات

روغن بنفشه پایه زیتون تب بر است

این روغن، چون اندکی به سمت خنکی می‌رود برای درمان تب خصوصاً تب‌های سخت بسیار مفید است. برای تب‌های مقاوم باید کاسنی تازه یا خشک (که تازه‌اش بسیار بهتر است) را بدون اینکه از قبل بشویید بکوبانید و سپس روغن بنفشه پایه زیتون را با آن مخلوط‌ کنید. سپس مخلوط به‌دست‌آمده را روی پیشانی و شقیقه‌های بیمار قرار دهید. تب او فوراً پایین می‌آید. این دارویی که گفته شد برای میگرن هم بسیار مفید است. درمان تکمیلی هم این است که همزمان با این کار چند قطره روغن بنفشه پایه کنجد در بینی بچکانید و حجامت سر، انجام بدهید.

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای مو

رشد سریع موجلوگیری از ریزش مو با روغن بنفشه

روغن بنفشه پایه زیتون برای مو هم خاصیت بسیاری دارد. برای جلوگیری از ریزش مو (خصوصاً ریزش موی صفراوی‌ها) مردان می‌توانند هفته‌ای دو بار شب‌ها مو را با این روغن چرب کنند و سپس صبح‌ها مو را حتماً شستشو دهند، چون خود چربی می‌تواند باعث ریزش مو بشود. برای خانم‌ها استعمال هر روزه این روغن بر روی مو اشکال ندارد. افرادی که در انجام این کار مداومت به خرج بدهند موهایشان دیرتر سفید شده و حتی رشد موهایشان افزایش می‌یابد. این روغن برای موهایی که گرفتار موخوره هستند نیز مفید است. برای گرفتن بهترین نتیجه از این روغن باید هر بار پس از استحمام انتهای موها را با این روغن چرب نمود. بهتر است روغن بنفشه‌ای که برای موها استفاده می‌کنید روغن بنفشه ۶ ماهه باشد.

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای پوست

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای پوست، می‌توان چند قطره از این روغن را هر شب در ناف چکاند تا خشکی پوست دست‌ و پا و لب برطرف شود.

معمولاً پوست صفراوی مزاج‌ها و سوداوی ‌مزاج‌ها بسیار خشک می‌شود. برای این افراد روغن بنفشه پایه زیتون یک گزینه خوب است، چراکه به طبعشان ساخته و عوارضی هم برای ایشان در پی ندارد. چاره لب‌های ترک‌خورده و دست‌های خشک نیز چکاندن دو سه قطره از این روغن در ناف است. این روغن با ویتامین‌ها و خواصی که دارد از چین‌ و چروک صورت نیز جلوگیری می‌کند. ولی بهتر است خانم‌ها این روغن را به پوست صورت نزنند، چون باعث رویش موهای زائد می‌شود.

روغن بنفشه پایه زیتون در پیشگیری از کک ‌و مک و جوش هم مفید و مؤثر است، برای پیشگیری از کک‌ومک و حتی جوش می‌توانید قبل از وارد شدن به حمام بدن را آغشته به این روغن کنید و ماساژ دهید.

تبلیغات

درمان آلرژی ها با روغن بنفشه پایه زیتون

برای درمان آلرژی‌ها هم از روغن بنفشه پایه زیتون استفاده می‌کنند. اکثر آلرژی‌ها منشأ صفراوی دارند. در طب سنتی اول باید پرهیزات را رعایت کرد و بعد تا ۵ روز منضج صفرا و سپس مسهل مصرف کرد. قبل از خواب هم باید در هر بینی یک قطره از روغن بنفشه پایه زیتون ریخت.

درمان رماتیسم با روغن بنفشه پایه زیتون

از دیگر کاربرهای این روغن کمک به درمان رماتیسم مفصلی است. افراد مبتلا به این بیماری باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کنند که پزشک طب سنتی متناسب با شدت بیماری و طبع آن‌ها این رژیم را تنظیم می‌کند و شب قبل از خواب یک قاشق مرباخوری روغن بنفشه پایه زیتون بخورند و با همین روغن کل بدنشان را ماساژ بدهند.

تقویت چشم با روغن بنفشه پایه زیتون

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای چشم

برای تقویت چشم باید ابروها را با این روغن چرب کرد. البته چرب کردن ابروها با روغن بنفشه پایه زیتون به درمان سردرد و شفاف کردن پوست صورت نیز کمک می‌کند.

روغن بنفشه پایه زیتون درمان کننده یبوست

برای درمان یبوست مزمن می‌توان صبح ناشتا یا شب موقع خواب یک قاشق مرباخوری از این روغن را میل کرد. این درمان به باز کردن انسداد روده نیز کمک می‌کند.

احتمال کمک به افراد ضربه مغزی شده

معروف است که افرادی که دچار ضربه‌ مغزی شده‌اند اگر هر شب یکی یا دو قطره از روغن بنفشه پایه زیتون در هر سوراخ بینی‌شان بچکانید احتمال دارد به زندگی بازگردند.

تبلیغات

خواص روغن بنفشه پایه زیتون در تحریک رشد مو

شما مجبور نیستید از محصولات حاوی مواد شیمیایی برای تحریک رشد مو استفاده کنید، روغن بنفشه پایه زیتون را می‌توانید برای کمک به جلوگیری از ریزش مو و معکوس کردن روند آن استفاده کرد. کافی ست چند قطره از آن را روی موهایتان بمالید و بعد یک ساعت موهایتان را بشویید و این عمل را دو روز در هفته تکرار کنید.

همچنین بخوانید: تقویت و رشد سریع مو با روش های خانگی

خلاصی از شوره سر

شوره سرخواص روغن بنفشه پایه زیتون برای شوره سر

خواص ملایم، شادابی و مرطوب‌کننده‌ی روغن بنفشه پایه زیتون به شما کمک می‌کند تا به‌طور طبیعی از شوره سر جلوگیری کنید.

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای مغذی کردن مو

خواص آب‌رسانی، تسکین‌دهنده و ضدالتهابی و ضدعفونی‌کننده روغن بنفشه پایه زیتون به‌طور طبیعی موهای شما را مغذی و پولک‌های موهایتان را بسیار تقویت می‌کند.

ضخیم کردن مو

پیشنهاد ما به شما برای تسکین موهایتان این است که از این ضخیم کننده طبیعی موها استفاده کنید. این روغن بنفشه پایه زیتون با افزایش گردش خون به پوست سر، باعث افزایش فولیکول‌های موی سر شما و کمک به تراز هورمون‌هایتان می‌شود.

تبلیغات
4/5 - (57 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
iraniocspirulifeگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1falokhab

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا