بیماری ها

درمان سردرد با داروهای گیاهی

سردرد از دردهای رایج بین مردم است. میزان سردرد می تواند در افراد متفاوت باشد و ممکن است به دلیل های مختلف بروز دهد.

از رایج ترین علل سردرد های دائمی می توان بالابودن فشارخون، التهاب سینوس ها، درد دندان و التهاب در گوش میانی را نام برد.
بیشتر افراد برای درمان درد خود به قرص های مسکن و داروهای شیمیایی روی می آورند، که میتواند مضرات بسیاری برای بدن داشته باشد، که بهتر است برای تسکین سردرد و کاهش عوارض، از دارو های گیاهی استفاده شود.

درمان سردرد با داروهای گیاهی


1. زنجبیل

یکی از امتیازهای زنجبیل خاصیت ضدالتهابی آن است. زنجبیل می تواند تاثیر مثبتی در کاهش و تسکین درد ناشی از سینوس ها داشته باشد.

با روش های زیر می توان به تسکین سردرد کمک کرد:

  • زنجبیل جوشیده: ابتدا ریشه های زنجبیل تازه را خرد کرده سپس آن را به مدت 10 دقیقه در آب بجوشانید. پس از گدشت این زمان بگذارید زنجیل کمی سرد شود، سپس آن را بنوشید. برای اینکه نتیجه دلخواه را بگیرید بایست این روش را به طور منظم تکرار کنید.
  • لیمو و زنجبیل: مقادیر یکسانی از آب لیمو و آب زنجبیل را با هم مخلوط کرده سپس آن را بنوشید. این عمل را روزی دو مرتبه تکرار کنید.
  • خمیر زنجبیل: ابتدا دو قاشق غذاخوری آب و یک قاشق غذاخوری آرد زنجبیل را با هم مخلوط نمائید، سپس آن را روی پیشانی خود بمالید. زمانی که خمیر روی پیشانی خشک شد میتوانید پیشانی خود را شست و شو دهید.

زنجبیل

2. نعناع

روغن نعناع از بهترین درمان ها برای تسکین سردرد است.

به دو روش می توان آن را استفاده نمود:

  • ماساژ با روغن نعناع: مقدار معینی از روغن نعناع را روی پیشانی و پشت گردن بریزید و ماساژ دهید.
  • استشمام روغن نعناع: چند قطره روغن نعناع را روی آب جوش بریزید، سپس بخار آب تولید شده را تا زمانی که سردردتان کاهش یابد استشمام کنید.
  • نعناع خشک: ابتدا یک قاشق چای خوری نعنای خشک و مقدار کمی عسل را به مقدار معینی آب اضافه کنید. آب را به مدت 10 دقیقه بجوشانید. پس از گذشت این مدت زمان و سرد شدن مخلوط آن را بنوشید.

نعناع

3. دارچین

دارچین به سردردهای ناشی از سینوس ها کمک می کند.

برای استفاده از خاصیت دارویی دارچین ، از این روش ها می توان استفاده کرد:

  • خمیر دارچین: ابتدا شاخه های دارچین را آسیاب کنید تا نرم شود، سپس مقدار معینی آب به آرد دارچین اضافه کنید، طوری که خمیری سفت به دست آید. بعد خمیر را روی پیشانی و شقیقه ی خود به مدت زمان 30 دقیقه بگذارید. بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده پیشانی خود را با آب ولرم شست و شو دهید.
  • خمیر دارچین و چوب صندل: ابتدا یک قاشق غذاخوری آرد دارچین را با نصف قاشق چای خوری آرد چوب صندل و کمی آب مخلوط نمائید، تا خمیری سفت به دست آید. سپس خمیر را روی پیشانی به مدت 5 الی 8 دقیقه بگذارید، سپس آن را شست و شو دهید.

دارچین

کتاب الکترونیکی با زود انزالی خداحافظی کنید

تنها برنامه جامع آموزشی برای درمان زود انزالی

شامل تمرینات تایید شده توسط انجمن اورولوژی اروپا

اطلاعات بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن