بیماری ها

روش های درمان سردرد با زنجبیل، روغن نعناع و دارچین

سردرد از دردهای رایج بین مردم است. میزان سردرد می تواند در افراد متفاوت باشد و ممکن است به دلیل های مختلف بروز دهد.

از رایج ترین علل سردرد های دائمی می توان بالابودن فشارخون، التهاب سینوس ها، درد دندان و التهاب در گوش میانی را نام برد.
بیشتر افراد برای درمان درد خود به قرص های مسکن و داروهای شیمیایی روی می آورند، که میتواند مضرات بسیاری برای بدن داشته باشد، که بهتر است برای تسکین سردرد و کاهش عوارض، از داروهای گیاهی استفاده شود.

درمان سردرد با داروهای گیاهی

1. درمان سردرد با زنجبیل

زنجبیلدرمان خانگی سردرد با زنجبیل

یکی از امتیازهای زنجبیل خاصیت ضدالتهابی آن است. زنجبیل می تواند تاثیر مثبتی در کاهش و تسکین درد ناشی از سینوس ها داشته باشد.

با روش های زیر می توان به تسکین سردرد کمک کرد:

  • زنجبیل جوشیده: ابتدا ریشه های زنجبیل تازه را خرد کرده سپس آن را به مدت 10 دقیقه در آب بجوشانید. پس از گدشت این زمان بگذارید زنجیل کمی سرد شود، سپس آن را بنوشید. برای اینکه نتیجه دلخواه را بگیرید بایست این روش را به طور منظم تکرار کنید.
  • لیمو و زنجبیل: مقادیر یکسانی از آب لیمو و آب زنجبیل را با هم مخلوط کرده سپس آن را بنوشید. این عمل را روزی دو مرتبه تکرار کنید.
  • خمیر زنجبیل: ابتدا دو قاشق غذاخوری آب و یک قاشق غذاخوری آرد زنجبیل را با هم مخلوط نمائید، سپس آن را روی پیشانی خود بمالید. زمانی که خمیر روی پیشانی خشک شد میتوانید پیشانی خود را شست و شو دهید.

2. درمان سردرد با روغن نعناع

نعناعدرمان سردرد شدید با روغن نعناع

روغن نعناع از بهترین درمان ها برای تسکین سردرد است.

به دو روش می توان آن را استفاده نمود:

  • ماساژ با روغن نعناع: مقدار معینی از روغن نعناع را روی پیشانی و پشت گردن بریزید و ماساژ دهید.
  • استشمام روغن نعناع: چند قطره روغن نعناع را روی آب جوش بریزید، سپس بخار آب تولید شده را تا زمانی که سردردتان کاهش یابد استشمام کنید.
  • نعناع خشک: ابتدا یک قاشق چای خوری نعنای خشک و مقدار کمی عسل را به مقدار معینی آب اضافه کنید. آب را به مدت 10 دقیقه بجوشانید. پس از گذشت این مدت زمان و سرد شدن مخلوط آن را بنوشید.

3. درمان سردرد با دارچین

دارچیندرمان سریع سردرد با دارچین

دارچین به سردردهای ناشی از سینوس ها کمک می کند.

برای استفاده از خاصیت دارویی دارچین ، از این روش ها می توان استفاده کرد:

  • خمیر دارچین: ابتدا شاخه های دارچین را آسیاب کنید تا نرم شود، سپس مقدار معینی آب به آرد دارچین اضافه کنید، طوری که خمیری سفت به دست آید. بعد خمیر را روی پیشانی و شقیقه ی خود به مدت زمان 30 دقیقه بگذارید. بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده پیشانی خود را با آب ولرم شست و شو دهید.
  • خمیر دارچین و چوب صندل: ابتدا یک قاشق غذاخوری آرد دارچین را با نصف قاشق چای خوری آرد چوب صندل و کمی آب مخلوط نمائید، تا خمیری سفت به دست آید. سپس خمیر را روی پیشانی به مدت 5 الی 8 دقیقه بگذارید، سپس آن را شست و شو دهید.
4.2/5 - (5 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا