بیماری ها

علل و درمان بیماری های قلبی

بیماری قلبی یکی از رایج ترین بیماری ها در میان ما انسان ها است. این بیماری در بیشتر موارد منجر به مرگ می شود. بعضی از بیماری های قلبی به دلایل ارثی رخ میدهند، یعنی زمانی که کودک متولد می شود این بیماری را همراه خود دارد و در نتیجه احتمال درمان خیلی کاهش می یابد.

دلایل بسیاری برای بروز بیماری های قلبی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم.

عوامل بروز بیماری های قلبی

 • چاقی: اضافه وزن سبب تراکم چربی در بدن میشود، این انباشت چربی بیشتر در پهلوها رخ میدهد.
 •  هیپرلیپیدمی (افزایش چربی خون): افزایش نسبت کلسترول موجود در خون سبب بیماری تصلب شرایین(رسوب کلسترول) می شود، در نتیجه در کار قلب اختلال بوجود می آورد.
 • استعمال دخانیات: استعمال مواد مخدر سبب انعقاد پلاکت ها می شود و در نتیجه منجر به لخته شدن خون می شود.
 • افزایش فشار خون: فشار خون بالا به عروق خونی آسیب وارد می کند که سبب مسدود شدن رگ ها می شود در نتیجه خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد.

عوامل ثابت بیماری های قلبی

 • عوامل ارثی: بسیاری از افراد بدلیل مبتلا بودن پدر، مادر یا اجداد خود به بیماری های قلبی، از کودکی به این بیماری دچار هستند، این روند ممکن است چندین نسل بصورت متوالی تکرار شود.
 • سن و سال: اثبات شده است که مردان با گذشت از سن 45 سالگی و زنان با گذشت از سن 55 سالگی در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند(احتمال ابتلا افزایش می یابد و قطعی نیست).
مقاله پیشنهادی:  برای تقویت و افزایش شنوایی چه بخوریم؟

بیماری قلبی

درمان بیماری های قلبی

 • پیشگیری: منظور از پیشگیری، عدم مصرف وعده های غذایی است که سبب افزایش فشار خون می شوند و همچنین دوری از استرس و عصبانیت که به بیماری های قلبی منجر می شوند.
  استفاده از رژیم های غذایی که به رقیق شدن خون کمک می کنند(از سن 40 سالگی به بعد) بصورت منظم و با مشورت پزشک. انجام منظم آزمایش خون برای تست میزان چربی و فشار خون.
 • انجام منظم توصیه های پزشکی: مصرف منظم داروهایی که توسط پزشک متخصص تجویز می شود.

پیشگیری از بیماری های قلبی

 • مصرف غذاهای سالم: رژیم های غذایی سالم میتواند شامل: سبزیجات، میوه ها و ماهی باشد. همچنین دوری از پرخوری و افزایش وزن با ورزش منظم، حداقل بصورت پیاده روی روزانه.
 • عدم استعمال دخانیات: مصرف دخانیات از عادت های بدی است که می تواند به سرطان و بیماری های قلبی منجر شود.
 • انجام آزمایش خون: انجام آزمایشات بصورت منظم، از جمله: فشار خون، قند خون و چربی خون برای اطلاع از وضعیت سلامتی بدن لازم است.
 • دوری از استرس: انسان برای دوری از استرس بایستی سعی کند که به فعالیت هایی بپردازد که استرس را کاهش می دهند و از محیط هایی که استرس زا هستند دوری کند. استرس به افزایش بیماری های قلبی کمک چشم گیری می کند.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + آموزش تصویری تمرینات ورزشی + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا