مو

آموزش لولایت برای موهای بدون دکلره و با دکلره + تکنیک‌های مدل رنگ مو لولایت

با توجه به اهمیت و علاقه بسیاری از افراد به آموزش‌های رنگ مو، در این بخش از مجله اینترنتی مثبت 1 رو به معرفی چند مدل از تکنیک‌های رنگ مو لولایت (Low light) می‌پردازیم. در مقالات قبل به معرفی انواع لایت های رنگ مو پرداختیم و در این مطلب به بررسی تکنیک‌های رنگ مو لولایت خواهیم پرداخت. روش لولایت معمولاً با افزایش سن و پیدایی رنگ موهای سفید ایجاد می‌شود که با تیره کردن بخش‌هایی که سفید شده پوشیده می‌شود. البته چون موی بانوان ایرانی بیشتر به رنگ تیره است این ترکیب رنگ بیشتر برای پوشاندن موی سفید کاربرد دارد و زمانی است که بخواهیم از درصد سفیدی موها کم کنیم.

تبلیغات

رنگ مو لولایت چیست؟

در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی و یا حتی توسط خودتان برای انجام این کار بهتر است از کلاه مخصوص مش استفاده کنیم و تکه‌های موی روی کلاه را با رنگ تیره شماره یک یا دو و اکسیدان کرم شماره یک (۱۰ حجم) همراه با آب رنگ کنیم. بدین ترتیب پس از رنگ گرفتن و برداشتن کلاه، به نسبت موهایی که تیره شدند، میزان سفیدی کمتر خواهد شد.

این روش روی موهای آقایان کاربرد بیشتری دارد زیرا از درصد سفیدی‌ها کم می‌کند و موها را طبیعی جلوه می‌دهد. این روش در افرادی که بخواهند تکه‌هایی از مو را تیره کنند هم جواب می‌دهد. اگر سفیدی موهای آقایان بیش‌ازحد باشد این روش بسیار مناسب است و بهتر است از موی مشکی پرکلاغی استفاده کنید.

آموزش لولایتآموزش لولایت مو بدون دکلره

روش انجام رنگ مو لولایت برای موهای سفید:

ابتدا موها را از داخل کلاه مانندهای لایت درآورده و حدود ۱۰ تا ۱۵ سانت واریاسیون قرمز با ۲۰ تا ۳۰ سی‌سی آب مخلوط کرده و روی موهای آماده‌شده می‌مالیم و سه تا پنج دقیقه مکث می‌کنیم و سپس رنگ تیره با اکسیدان ضعیف بر روی موها می‌زنیم. اگر واریاسیون مورداستفاده شما غلیظ بود و قرمزی مو بیشتر شد می‌توانیم بعد از مکث آبکشی کنیم و آب اضافه را گرفته و رنگ بعدی را مصرف کنیم. این روش را با کاغذ آلومینیوم هم می‌توانیم انجام دهیم.

لولایت برای موهای دکلره:

این روش نقطه مقابل‌ هایلایت است یعنی موهای روشن را که از قبل دکلره شده به‌وسیله کلاه و گروه پایه ۴ الی ۵ گرم با تونالیته شدید و غلیظ استفاده کنید.

تبلیغات

تکنیک‌های مدل رنگ مو لولایت:

آموزش لولایت آموزش لولایت در منزل

لایت رنگی

پشت سر را از قسمت گوش تا گوش جدا کنید و قسمت جلویی سر را به هفت بخش جداگانه تقسیم کنید. سپس هر بخش را یک‌درمیان به رنگ شرابی و بلوند دودی رنگ کنید. هم‌چنین می‌توانید پشت سر را به‌دلخواه با رنگ شرابی، دودی یا شاه‌بلوطی هم رنگ کنید.

آمبره

این مدل مو مناسب کسانی است که موهایش را چند ماه قبل روشن کرده و سپس‌های لایت کردند. فرق را از وسط بازکرده و ریشه‌ها را با رنگ قهوه‌ای متوسط دودی رنگ کنید سپس به‌اندازه‌ی دو سانت از اطراف سر جدا کرده و بخش جداشده را با رنگ روشن رنگ کنید.

مش تکه‌ای جلو سر

موهایی که از قبل روشن‌شده را روشن کنید و بخشی از موی جلو سر را جدا کنید. بخش جلویی را در آلومینیوم قرار دهید و قسمت‌های جداشده را با رنگ شرابی روشن در پایه بنفش با اکسیدان ۱۰ حجمی مخلوط‌کنید و سپس آب‌کشی کنید.

لایت پارویی

یک ردیف مو را مانند پارو جدا کنید و با کمک آلومینیوم آن را تا پایه موردنظر دکلره کنید. قسمت‌های دکلره را با ترکیب رنگ طلایی یا دودی رنگساژ کنید.

لایت ستاره‌ای با فویل

زمینه‌ی مو را با رنگ سری شکلاتی‌رنگ کرده و دسته موها را به‌طور نامنظم با کاغذ آلومینیوم دکلره می‌کنیم (بخش تاج سر). بعدازاینکه ده درجه روشن‌تر شد با رنگ شکلاتی روشن مو را رنگساژ می‌کنیم.

تبلیغات
4.7/5 - (4 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
mootanrooگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. واقعاً از این مقاله استفاده فراوانی کردم! روش‌های شما برای روشن کردن موها فوق‌العاده جذاب و نوآورانه بود. خودم همیشه به دنبال ایده‌های تازه برای تغییر رنگ موهام بودم و این مطلب به من اطلاعات جدیدی ارائه داد.
    واقعاً خوشحالم که این تکنیک‌های مختلف را با جزئیات واضح توضیح دادید. بخصوص لایت پارویی و لایت ستاره‌ای با فویل، ایده‌های فوق‌العاده ای بودند که قطعاً می‌خواهم امتحان کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا